Wyjazd na wschód od naszego kraju – Ukraina

Jeszcze do niedawna Polacy odjeżdżali przede wszystkim na Zachód, nie wyłącznie do pracy, jakkolwiek również w celach krajoznawczych. Teraz coraz więcej ludzi obiera kierunek wschodni, ponieważ Wschód wrócił w końcu do łask. Ten kusicielski region to bardzo dobre miejsce na zresetowanie się oraz nabranie sił. Na wschodzie aranżowane są też www.wycieczkilwow.pl. Oczywiście najchętniej na wschód jeżdżą osoby, które cokolwiek wiedzą o tym regionie oraz uwielbiają klimat miejsc wschodnich. Najczęstszym punktem oraz zamiarem wycieczek z Polski jest Ukraina. Wyprawy na Ukrainę to już praktycznie zwyczajność każdego przewodnika turystycznego po wschodniej domenie Polski. Ukraina zachwyca swoją malowniczością, panoramą barw, rozkoszną kuchnią i niezmiernie, jednakowoż to niezmiernie niskimi cenami. Wielu Polaków z zapałem wyjeżdża na wycieczki do Lwowa, ponieważ to obowiązkowy punkt takiej podróży.
Co roku jeżdżą tam tysiące – co trzeba wiedzieć wybierając się na Wschód?

• Na Ukrainę wjedziemy z paszportem, nie zapominajmy, że Ukraina nie jest częścią Unii Europejskiej, wobec tego na przejściu granicznym zostaniemy spytani o paszport, trzeba być na to przygotowanym.
• Na przejściach granicznych z Ukrainą stoi się na granicy bardzo długo, nieraz nawet kilkanaście godzin. Wynika to z kolosalnego ruchu przemytniczego nad jakim próbują zapanować oraz Polska, i Ukrainy.
• Najszybsza i najtańsza jest wyprawa na Ukrainę z Rzeszowa ze względu na bliskość obydwu punktów podróży.

Czy na Ukrainie mówią po polsku? Rzecz jasna, że tak, a jeśli spotkamy kogoś, kto nie mówi, a my jesteśmy na bakier z ukraińskim, to bez obaw. Po ukraińsku wolno się dogadać z kimkolwiek nawet bez znajomości języka, wypływa to z przynależności i polskiego, oraz ukraińskiego do rodziny języków słowiańskich. Co poniektóre słowa są nadzwyczaj analogiczne, wystarczy ich tylko adekwatnie używać.
Najogromniejszą i najpiękniejszą atrakcją Ukrainy jest Lwów. Każdego roku wyprawy do Lwowa to atrakcja, z jakiej korzysta wielu wędrowców. Lwów to zabytki, idealna kuchni oraz bezmiar inspiracji dla dziennego życia.

 

Sprawdź także: wycieczki na Ukrainę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *