SimCity zjawisko gry

Wszyscy, którzy są zapaleńcami przeróżnego rodzaju gier komputerowych z całą pewnością poprawnie zdają sobie sprawę z tego, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta kultowa już gra jest znana na całym globie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie pod żadnym pozorem nie miał takiego założenia. Pierwotnie albowiem gra miała być oprogramowaniem sprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli konstruować modele do obrazowania ludzi. Dzisiaj gra „The Sims” jest grą kultową oraz cenioną, wydawaną przez jednostkę gospodarczą Maxis. Jeżeli mielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to zawikłane, w następstwie tego, iż gra ta często uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tej słynnej gry została opublikowana w 2000 roku, a do tego czasu sprzedano ją w ponad szesnastu milionach kopii.

Co zajmujące, gra ta nigdy tak ściśle mówiąc nie miała jasno oraz precyzyjnie zdefiniowanego celu. Gracz ma do zrealizowania dużo zadań, rozpocząwszy od konstruowania mieszkania aż po kierowanie życiem pojedynczych Simów. Zajęcie to bywa bardzo wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy też, jeżeli dodamy, że gra ta tak w samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najistotniejszych zadań każdego gracza należy w głównej mierze wydawanie poleceń skonstruowanym przez siebie postaciom (samodzielnie jesteśmy w stanie nadawać im imiona, wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważne jest w związku z tym to, by każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz na wypoczynek czy na jedzenie poszczególnych posiłków. Jeżeli gracz notorycznie będzie zapominał o najważniejszych czynnościach, wtenczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym momencie gra się kończy, niemniej jednak oczywiście możemy wprowadzić do gry całkowicie innowacyjnych Simów, kolejny raz przez siebie utworzonych.

Gra „The Sims”, jak i jej kolejne części zdają się bić wszystkie rekordy popularności, a zawdzięczają to w głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest dedykowana. Nie jest ona bowiem tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czy typowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płci i z pewnością wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „The Sims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grę niezwykle atrakcyjną oraz wciągającą. Wszelkie kreowane przez graczy postacie są w takim razie trójwymiarowymi przedmiotami – wypróbuj również SimCity BuildIt Cheats.

Theme niekończącej się gry komputerowej był do tej pory stosowany w nielicznych grach komputerowych (między innymi w grze Harvest Moon), lecz żadna seria wcześniej nie zdobyła tak dużej popularności. „The Sims” jest w następstwie tego pierwszą częścią serii, jaka odniosła spektakularny powodzenie na pełnym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *