Jakim sposobem założyć własną aktywność gospodarczą?

Obecna sytuacja gospodarcza, nie jedynie Polski, ale i Europy, powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na tak nazywane wzięcie spraw w swoje ręce i po prostu rozpoczęcie pracy na własny rachunek. Często okazuje się, że prowadzenie własnej firmy wydaje się dawać niemało większą stabilizację aniżeli pracowanie dla kogokolwiek, nawet na umowę o pracę. W dobie zastoju ekonomicznego, kiedy nawet znaczące spółki upadają, tak naprawdę o osobiste stanowisko pracy nikt nie może być w stu procentach spokojny.

Skutkiem tego pewniej jest odpowiadać samemu za to, ażeby osobista korporacja funkcjonowała oraz, nawet jeżeli nie daje znaczących zysków, gwarantowała bezpieczeństwo w postaci comiesięcznych opłat składek zdrowotnych oraz ubezpieczeniowych. Niewątpliwie aby było to dopuszczalne, konieczne jest spełnienie pewnych formalności powiązanych z założeniem własnej aktywności gospodarczej. Na szczęście polski rząd dokłada obecnie wielu starań, by umożliwić ludziom przedsiębiorczym założenie prywatnej firmy. To oczywiście to naturalnie dzięki takiej postawie osób rządzących naszym krajem, większość połączonych z tym formalności załatwić wolno za pośrednictwem sieci internetowej.

Wystarczy jedynie wyrobić sobie tak nazwany profil zaufany, który należy potwierdzić we właściwej siedzibie ZUS czy US, aby zdołać wniosek o wpis do centralnej ewidencji aktywności gospodarczej wysłać elektronicznie. Oczywiście wcześniej taki wniosek wypada stosownie wypełnić. Tutaj wpisuje się wszystkie dane dotyczące przyszłej firmy, a w szczególe jej nazwę, adres siedziby oraz typ prowadzonej aktywności. W trakcie wypełniania wniosku należy także zastanowić się nad odpowiednim wyborem opodatkowania działalności gospodarczej przez siebie prowadzonej.

 

Zobacz także serwisy o tematyce biznesowej:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *