The Sims – fenomen gry

Wszyscy,którzy są wielbicielamiróżnego typu gier komputerowych z całą pewnościąprawidłowo wiedzą, na czym bazuje gra „The Sims”. W jaki sposób się okazuje, ta kultowajuż gra jest znana na całym świecie, choć jak przyznaje sam jej twórca, pierwotnie wcale nie miał takiego założenia. Pierwotniealbowiem gra miała być programemsprzyjającym do projektowania, a poszczególni Simowie mieli kreować modele do obrazowania ludzi.

Dziśgra „The Sims” jest grą znaną oraz cenioną,wydawaną przez jednostkę Maxis. Jeżelimielibyśmy zaliczyć ją do jakiegoś jednego typu gier komputerowych, byłoby to kłopotliwe,skutkiem tego, iż gra ta w szeregu przypadków uznawana jest za grę symulacyjno – logiczno – strategiczną. Pierwsza część tejkultowej gry zostaławydana w 2000 roku, a do tego czasu zbyto jąw ponad szesnastu milionach kopii.

Co ciekawe, gra taprzenigdy tak w rzeczy samej nie miała jasno i dokładniezdefiniowanego celu. Gracz ma do sfinalizowania dużozadań, począwszy od konstruowania domu aż po kierowanie życiem poszczególnych Simów. Zajęcie to bywaniezwykle wciągające z powodu wielu dyspozycji, jakie przynosi gra. Nie skłamiemy także, jeśli dodamy, że gra ta takw samej rzeczy może ciągnąć się w nieskończoność. Do najważniejszych zadań każdego gracza należy przede wszystkim wydawanie poleceńskonstruowanym przez siebie postaciom(osobiście jesteśmy w stanie nadawać im imiona,wybierać odcień skóry lub kolor włosów). Ważnejest wobec tego to,by każdy Sim miał czas również na pracę, jak oraz nawypoczynek czy na spożywanieposzczególnych posiłków.

Jeśli gracz notorycznie będzie zapominał o najistotniejszychdziałaniach, wówczas postacie zachorują, po czym umrą. W tym czasie gra się kończy,jednak naturalniemożemy wprowadzić do grycałkiemnowych Simów, raz jeszcze przez siebieutworzonych.Gra „The Sims”, jak i jej kolejne częścizdają się bić wszelkie rekordy popularności, a zawdzięczają tow głównej mierze gigantycznemu gronie odbiorców, do jakich gra jest adresowana. Nie jest onabo tylko oraz wyłącznie grą typowo żeńską czytypowo męską. Grać mogą w nią przedstawiciele obojga płcioraz na pewno wszystkim przypadnie do gustu. Zaletą „TheSims” jest w głównej mierze dwu i trójwymiarowa grafika, która czyni grębardzointeresującą i wciągającą. Wszystkiekonstruowane przez graczy postacie są więc trójwymiarowymiobiektami – przetestuj także SimCityBuildItCheats.

Theme niekończącej się gry był do tej pory użytkowany wnielicznych grach komputerowych (pomiędzy innymi w grze Harvest Moon),ale żadna seria wcześniej nie zdobyła takkolosalnej popularności. „The Sims”jest wobec tego pierwszączęścią serii, która odniosła spektakularnypowodzenie na całym rynku gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *